Blog

Home / Zwiększenie sprzedaży

Zwiększenie sprzedaży

Date : Wrz 02, 2016 Category : Biznes
Author:

Twoja firma powoli się rozwija, przyciągając nowych klientów i pozwalając Ci spokojnie nie martwić się o to, jak zapłacisz ZUS w tym miesiącu… ale Tobie ciągle mało. Szukasz pomysłów na to, jak zwiększyć obrót, jak dotrzeć do ludzi na większym obszarze i jak poprawić usługi wykonywane przez Twoją firmę. Co Ty na to, że mamy dla Ciebie kilka wskazówek jak Twój biznes rozkręcić?

Punktowe elementy odblaskowe
http://www.pro-city.pl
Oferujemy elementy małej architektury dla klientów na terenie całego kraju.
Nasza oferta to głównie produkty francuskiej marki PROCITY.

1. Edukuj się

Bardzo częstym błędem wśród osób posiadających działalności jest brak rozwoju własnego. Sprawa jest prosta, jeśli sami nie będziemy ciągle się rozwijać, to dlaczego miałaby to zrobić nasza firma? Warto chociaż co jakiś czas sięgnąć po dobrą książkę, czy to biznes XXI wieku – Robert Kiyosaki, czy inna pozycję poświęconą zarządzaniu biznesem. Rób notatki, ucz się na błędach/sukcesach innych sposób. Pamiętaj, gdzieś może być zapisany tajemniczy sekret do sukcesu!

2. Szkol swoich pracowników

Jak wyżej, zatrudnienie pracownika i pokazanie mu miejsca pracy to nie Twój jedyny obowiązek wobec niego. Jeśli chcesz mieć dobrego pracownika zainwestuj w niego pieniądze, szkól go i motywuj do rozwoju. Pamiętaj, bądź takim pracodawcom jakiego sam chciałbyś mieć. Możesz być wymagający ale jednocześnie, za poprawnie wykonane zadania powinieneś pracownika nagradzać. Czasem spotkać można ciekawe szkolenia typu szkolenia z technik sprzedaży bezpośredniej, czy techniki marketingu. Nowa wiedza zdobyta przez osoby pracujące, może zwiększyć obroty o znaczny procent!

3. Kierownik

Warto mieć w firmie kogoś, kto będzie zajmował się czymś jak zarządzanie zespołem. Bardzo łatwo jest o chaos w firmie jeśli nie ma osoby, która wszystko zorganizuje, zbierze w całości i podzieli zadania. Kierownik powinien być osobom zorganizowaną i wartą zaufania. Przy rekrutacji na to miejsce szukaj kogoś z doświadczeniem w temacie. Mile widziane będzie też wysłanie takiego pracownika na dodatkowe szkolenia. W końcu, im lepiej i wydajniej pracuje zespół, tym więcej pieniążków trafia na konto firmy.

4. Odpowiedni marketing

Prawda jest taka, że w XXI wieku bez odpowiedniej kampanii marketingowej świata nie zwojujemy. Najwięksi giganci w branży z pewnością mają cały sztab zajmujący się tylko kwestią marketingu zarówno online jak i offline. Oczywiście, na tak ogromną skalę działać nie musisz, ale zainteresuj się tematem. Może mała kampania internetowa pozwoli Ci rozszerzyć działalność?

5. Sklep online

Jeśli jesteś właścicielem sklepu tradycyjnego, zastanawiałeś się może nad rozszerzeniem działalności do internetu? Dzięki temu dotrzesz do każdego na terenie Polski! Skuteczna sprzedaż produktów ułatwi Ci rozkręcenie całości. Budowanie sklepu internetowe nie jest aż tak ogromnym wydatkiem a ułatwi Ci pozyskanie zadowolonej klienteli. Zacznij od kontaktu z agencją zajmującą się tworzeniem stron – pamiętaj, że nie ma co oszczędzać. Dobry system sklepu pozwoli Ci na bezproblemową obsługę zamówień!

6. Postaw na jakość

Czasem producenci chcą zejść jak najniżej z oferowaną ceną, co nie jest najlepszym wyjściem – produkt nie jest dobrej jakości, psuje się i klient nie wraca po kolejną opcję. Postaw zatem na jakość. Kiedy produkt będzie dobry, to sam w sobie będzie formą marketingu. Jedna przychylna opinia przekazana z ust do ust znaczy dużo więcej niż to, co wisi na plakacie. Chce mieć jakościowych klientów – musisz inwestować.

7. Najważniejszy klient

Każdego klienta nie zależnie od poziomu wypchania portfela czy odzieży jaką nosi, powinieneś traktować z takim samym szacunkiem. Pamiętaj, że to on potem wychodzi z placówki firmy i to on może albo pomóc Ci przychylną opinią albo zaszkodzić, mówiąc o tragicznym traktowaniu. Zapewnij, by każdy klient czuł się wyjątkowo i był odpowiednio obsłużony.


Comments are closed.

CONNECT WITH US

© Copyright 2018 biznesnetworking.pl.All right reserverd.